Subota, 27. Aprila 2024.

EURO 2016: Sjeverna Irska protiv Ukrajine ostvarila historijsku pobjedu od 2:0

Fudbalska reprezentacija Sjeverne Irske je u drugom kolu u grupi C Evropskog prvenstva savladala selekciju Ukrajine s 2:0, javlja Anadolu Agency (AA).

Pogotke za ekipu Sjeverne Irske postigli su Gareth McAuley u 49. i Niall McGinn u šestoj minuti sudijske nadoknade drugog poluvremena.

Sjeverna Irska je pobjedom protiv Ukrajine upisala svoju prvu pobjedu na Euru u Francuskoj, ali i na evropskim prvenstvima.

Inače, Sjeverna Irska je debitant na Evropskom prvenstvu, a večeras je nakon poraza u 1. kolu od Poljske s 1:0, uspjela postići prve golove na evropskim prvenstvima i upisati historijsku pobjedu.

Nakon ove pobjede Sjeverna Irska se može nadati i plasmanu u osminu finala, dok su Ukrajinci večeras upisali i drugi poraz na ovom Evropskom prvenstvu.

Večeras je u okviru grupe C na programu još utakmica Njemačka-Poljska s početkom u 21.00 sat.