Subota, 27. Aprila 2024.

Dončić ubacio 42 poena Portlandu i zabilježio novi Triple-duble

Košarkaši Dalasa pobijedili su Portland 117:112, a novu sjajnu partiju prikazao je slovenski reprezentativac Luka Dončić koji je imao Triple-duble učinak.

Luka je još jednom pokazao da je i ove sezone u sjajnoj formi, pa je tako Portlandu ubacio čak 42 poena, a imao je i deset skokova i 13 asistencija, što je njegov 49. triple-duble u karijeri.

Dalas je od starta meča nametnuo svoj ritam i pokazao da neće tako lako predati domaći teren. Poslije vođstva od 35:25 poslije druge dionice, do poluvremena je Portland zaigrao bolje i uhvatio rezultatski priključak za 59:57. U nastavku gosti su preuzeli vodstvo, ali su Teksašani odgovorili, stigli do izjednačenja, a onda i do preokreta.

U poraženom timu Grant je imao 37, Lillard je meč završio sa 29 poena.