Subota, 27. Aprila 2024.

Copa America: Čile pokazao snagu protiv Japana

U prvom kolu “Grupe C” kontinenatlnog prvenstva Južne Amerike, reprezentacija Čilea nadigrala je Japan rezultatom 4:0, te zajedno sa Urugvajom drži čelo tabele sa tri boda.

Čile je u vodstvo doveo Pulgar u 41. minuti utakmice, a u drugom dijelu ova selekcija je postigla još tri gola. U 54. minuti Vargas je povisio na 2:0, zatim je vodstvo utrostručio Sanchez u 82. minuti, a minut kasnije ponovo je Vargas, svojim drugim golom završio posao.

Večeras su na rasporedu još dva meča. U “Grupi A” sastaju se Bolivija i Peru, a meč počinje u 23.30 sati, dok domaćin Copa Americe, Brazil igra protiv Venezuele od 2.30 sati po našem vremenu. (Tuzlanski.ba)