Subota, 27. Aprila 2024.

Četiri gola u mreži Bavaraca: Bayern danas doživio najveće poniženje od 1975. godine

Za iznenađenje 22. kola Bundeslige pobrinuo se senzacionalni Bochum koji je s 4:2 pobijedio Bayern.

Bayern je poveo golom Lewandowskom u 9. minuti, da bi domaćin u potpunosti preokrenuo golovima Antwi-Adjeija, Locadije, Gamboe i Holtmanna. Bochum je tako postala prva ekipa od 1975. koja je Bavarcima utrpala u Bundesligi četiri gola u prvih 45 minuta. Tada je im to napravio Eintrahct koji im je postigao pet golova.

Do kraja utakmice Bayern je tek drugim golom Lewandowskog u 75. minuti ublažio poraz.

Nakon 22 kola Bayern je i dalje prvi u Bundesligi sa 52 boda, devet više i utakmicu više od Borussije Dortmund, dok je Bochum 11. sa 28 osvojenih bodova.

Strijelci su bili raspoloženi u Mönchengladbachu gdje je Borussia s 3:2 bila bolja od Augsburga. Kone, Hofmann i Bensebaini su bili strijelci za domaćine, a Iago i Finnbogason za goste.

Wolfsburg je kao gosts 2:0 golovima Krusea i Lukebakija slavio u Frankfurtu kod Eintrachta.