Arsenal u finalu Evropske lige: Aubameyang hat-trickom potopio Valenciju (VIDEO)

Večeras su odigrane revanš utakmice polufinala Evropske lige u fudbalu, nakon kojih smo dobili i finaliste. Prvi tim koji se plasirao u samu završnicu je londonski Arsenal.

Nakon 3:1 iz Londona, Arsenal je slavio protiv Valencije i na stadionu Mestalla. Bilo je 2:4 za engleski tim koji je igrao zaista dobro i efikasno.

Domaći su poveli u 11. minuti preko Gameira, međutim gosti su izjednačili svega šest minuta kasnije, a strijelac je bio Aubameyang.

Sve je završio Lacazette u 50. minuti susreta i tada je već bilo jasno da Arsenal polako može pakovati kofere za Baku.

Valencia se ipak nije predavala, jer je Gameiro sretno izjednačio u 58. minuti, nakon zaista lijepe akcije popularnih “šišmiša”.

Napadač Arsenala Aubameyang u 69. je minuti postigao svoj drugi, a Arsenalov treći gol za potvrdu prolaska u finale.

Svoju odličnu noć Aubameyang je upotpunio hat-trickom u 88. minuti, za konačnu pobjedu Topnika.

Finalna utakmica Evropske lige biće odigrana u glavnom gradu Azerbejdžana, Bakuu, 29. maja 2019. godine. (Tuzlanski.ba)