Subota, 27. Aprila 2024.

Kvalifikacije za EP: U 19 BiH izgubila od Bugarske, Euro ostao nedostižan

Juniorska selekcija BiH večeras je u okviru trećeg kola grupe 5 Elitne runde kvalifikacija poražena od Bugarske sa 1:3 i ostala bez plasmana na Europsko prvenstvo.

Bugarska je povela već u četvrtoj minuti, kada je Rusev iz penala savladao Markovića. Naša selekcija je propustila nekoliko prilika u nastavku, a Bugari su do kraja prvog poluvremena golovima Krasteva u 29. i 45. minuti stigli do visokih 0:3.

Počasni gol za bh. juniore postigao je Demirović u 64. minuti nakon asistencije Hadžića.

Izabranici Tonija Karačića su dominirali tokom cijelog meča, čak 22 udarca prema golu (Bugarska samo šest), šest kornera (Bugari nijedan) ali na kraju je Bugarska došla do trijumfa i plasmana na EP. (Tuzlanski.ba)