Subota, 27. Aprila 2024.

Đoković teže od očekivanog do prve pobjede na Indian Wellsu

Novak Đoković, 36-godišnji teniski as, ostvario je pobjedu u drugom kolu Mastersa u Indian Wellsu, savladavši devet godina mlađeg Aleksandra Vukića rezultatom 6:2, 5:7, 6:3, nakon tri sata borbe

Za Đokovića, ovo je bila prva pobjeda na ovom turniru, poznatom po svom prestižu i snazi kao “peti Grand Slam”, od 2019. godine. On dijeli rekord od pet osvojenih titula na ovom turniru s legendarnim Rogerom Federerom.

Prvi set Đoković je dobio relativno lako, uspješno ostvarivši break već u prvom gemu. Međutim, drugi set donio je iznenađenje kada je Vukić napravio vodstvo od 3:0, ali je Đoković uspio izjednačiti veliku prednost svog protivnika. Uslijedila je žestoka borba sve do rezultata 5:5.

U tom trenutku, Vukić koristi priliku za break i zatim osvaja set, pokazujući izvanrednu borbenost.

U trećem setu, Đoković je napravio ključni break i od petog gema pa nadalje održavao svoju prednost do konačne pobjede.

U trećem kolu Mastersa u Indian Wellsu, Đokovića čeka susret s 20-godišnjim Lucom Nardijem, koji je trenutno 123. teniser svijeta.