Srijeda, 8. Maja 2024.

U Gračanici prekinut niz Slobode: Domaći rukometaši nadigrali crveno-crne

Pobjedom od 25:24 (13:9), rukometaši Gračanice, u okviru 21. kola Premijer lige BiH, prekinuli su seriju od 11 utakmica bez poraza tuzlanske Slobode.

Iako konačan rezultat sugeriše izuzetno neizvjestan susret, ipak na parketu je izgledalo drugačije jer su u 23. minuti domaći imali +7 golova (12:5).

Igrači trenera Siniše Markote, kome je ovo bio prvi poraz u prvenstvu otkako vodi Slobodu, su tek u finišu utakmice smanjili veliku prednost Gračanlija.

U 50. minuti domaći su otišli na +5 (22:17) a uz jači pritisak u zadnje tri minute rukometaši Slobode su došli na -1, ali bez šanse da se ugrozi pobjeda Gračanlija.

U ekipi Slobode Jusić je postigao 8, a Suhonjić i Bečić po 4.

Sloboda je ostala na 2. poziciji sa 27 bodova, dok je Gračanica na 5. mjestu sa 23 boda.