Vrijedna i zaslužena pobjeda Slobode na Tušnju protiv Olimpika

‘Crveno-crni’ u meču 10. kola danas su na Tušnju dočekali ekipu Olimpika

Ekipa Sloboda preuzela je terensku inicijativu od samog početka. Do prve ozbiljnije prilike došlo je u 29. minuti kada je Mujagić uputio silovit šut prema golu gostiju, međutim lopta je završila pored gola.

Izabranici Gradimira Crnogorca nastavili su presing na gol Olimpika, te je odlična igra urodila plodom kada u 33. minuti Amar Beganović izlazi sam pred golama Hadžića i snažnim udarcem pogođa za vodstvo svoje ekipe od 1:0.

Tuzlaci u posljednjim trenucima prvog poluvremena udvostručuju prednost.

Jedan igrač Olimpika u 43 minuti je zatresao svoju mrežu, a sudija Grbić je dosudio prvobitno korner za domaće, a onda potom nakon konsultacije sa pomoćnicima i pogodak za Tuzlake. U trenutku niko zapravo nije bio siguran šta se desilo, mada se ipak na usporenom snimku vidjelo da je lopta završila u mreži gostiju s Otoke.

Drugo poluvrijeme nije donijelo veća uzbuđenja, te se rezultat nije mijenjao.

Nakon ovog meča, slijedi reprezentativna pauza, a naredni meč Sloboda igra protiv Veleža u Mostaru 17.10.

Izabranici Gradimira Crnogorca zauzimaju 8. poziciju sa 13 osvojenih bodova. (Foto: Blicko Junio | Tuzlanski.ba)