Velež u odličnoj utakmici pobijedio Želju

Fudbaleri Veleža su danas u Gabeli u derbi utakmici četvrtog kola PL BiH savladali Željezničar sa 3:1.

Duel se nije igrao na stadionu Veleža jer su u toku radovi na travnjaku, a zanimljivo da je ovo bila prva pobjeda Amara Osima na klupi Rođenih i to protiv svog bivšeg tima.

Gosti iz Sarajeva su u prvih 10-ak minuta imali dvije odlične šanse, ali rezultat je ostao 0:0.

Velež je u 11. minuti mogao povesti, međutim Anđušić je pogodio stativu.

Ipak, Rođeni su u prvom poluvremenu uspjeli zabiti gol. Igrala se 35. minuta kada je Dejanović nakon asistencije Pršeša postigao gol za 1:0.

Minutu prije kraja prvog poluvremena prečka je spasila Željezničar poslije udarca Pavića.

Ekipa Želje je u 49. minuti stigla do poravnanja preko Štilića.

Velež je poslije primljenog gola imao nekoliko dobrih prilika, a onda je Anđušić u 71. minuti sjajno glavom pogodio za novu prednost tima iz Mostara.

Konačnih 3:1 postavlja Haskić u 90. minuti utakmice.

Momčad Veleža trenutno ima četiri boda uz dva susreta manje, dok je Željo odigrao sva četiri meča ove sezone i osvojio je pet bodova.