Petak, 26. Aprila 2024.

Šok završnica u Lisabonu: PSG gubio do 90. minute a onda zabili dva gola za polufinale

Nevjerovatnu utakmicu vidjeli smo u četvrtfinalu Lige prvaka između Atalante i PSG-a, a pobjedu i prolaz dalje na kraju su slavili Parižani rezultatom 2:1. zahvaljujući preokretu kakav se rijetko viđa na fudbalskim terenima.

Atalanta je vodila 1:0 do 90. minute kada su Parižani poravnali na 1:1, a onda tri minute kasnije došli i do potpunog preokreta.

Atalanta je i nakon gola kojeg je postigao Pašalić zadržala isti ofanzivni stil igre, što je davalo prostora PSG-u u napadu, no Parižani, uprkos velikom broju prilika, nisu uspijevali akcije završiti postignutim pogotkom.

U drugom poluvremenu Atalanta se fokusirala na odbranu svog gola, što su radili odlično, te su manje-više kvalitetno spriječavali Parižane da dolaze u gol šanse, no kako se utakmica bližila kraju, tako je PSG postajao sve opasniji.

I kada se činilo da će Atalanta privesti utakmicu kraju, PSG je napravio ono što je djelovalo nemogućim.

U 90. minuti susreta Marquinhos je poravnao na 1:1, a u trećoj minuti sudijske nadoknade Chupo-Moting pogađa za 2:1, preokret PSG-a i plasman u polufinale na nevjerovatan način. (Tuzlanski.ba)