Pobjedom nad Rudarom Zrinjski preuzeo liderstvo

Sloboda više nije vodeća momčad bh. prvenstva. Igrači Zrinjskog su s 2:1 uspjeli slaviti protiv Rudara i, iako imaju isti broj bodova, uspjeli su preskočiti Slobodu na vodećoj poziciji.

Zrinjski je poveo u 28. minuti igre, a strijelac je nakon lijepe akcije bio Arežina. Izjednačio je Rudar u 41. minuti igre i to sjajnim pogotkom Vedrana Kantara s 30 metara. Zrinjski je u drugom poluvremenu ipak uspio stići do pobjede, i to zahvaljujući Pekiji koji je pogodio vlastitu mrežu u 76. minuti.

Zrinjski je prvi s 47 bodova, isto toliko ima i Sloboda, ali i lošiju gol razliku.