Petak, 26. Aprila 2024.

Oslabljena Sloboda poražena u Banja Luci

Borac je u 19. kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine savladao na svom terenu Slobodu rezultatom 3:1.

Domaće je u vodstvo doveo Jovo Lukić u 33. minuti utakmice. Sloboda je poravnala svega par minuta kasnije golom nekadašnjeg fudbalera Borca Fedora Predragovića. Predragović je majstorski pogodio u 37. minuti sa distance. Loptu je plasirao iza leđa nemoćnog Ćetkovića. Poluvrijeme je okončano rezutatom 1:1.

Fudbaleri Borca poveli su protiv Slobode rezultatom 2:1 na samom početku drugog poluvremena, a mrežu gostiju zatresao je Milan Vušurović. Vušurović je savladao Bukvića nakon sjajnog ubačaja Ćorića.

Pitanje pobjednika riješeno je u 72. minuti. Fenomenalno je loptu u kazneni prostor gostiju ubacio Goran Zakarić, a Milan Vušurović je uspio ući iza leđa Slobodinoj odbrani i zatresti mrežu gostiju za sigurnih 3:1. Ovo je Zakariću bila 11 asistencija u prvenstvu po čemu se nalazi na listi nabolih asistenata u svijetu.

U sudijskoj nadoknadi Ramić je imao sjajnu priliku da smanji prednost Banjalučana, ali šut glavom golman Borca je sigurno odbranio.

Fudbaleri Slobode polusezonu okončavaju sa 24 boda, dok su Banjalučani ukupno osvojili 30. (Tuzlanski.ba)