Nevjerovatni Portugalac: Ronaldo srušio svjetski rekord

Cristiano Ronaldo je donio pobjedu Portugalu protiv Irske (2:1) u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo.

Pogotkom glavom za 1:1 u 89. minuti novi igrač Manchester Uniteda je postao svjetski rekorder po broju golova za nacionalni tim. Bio mu je to 110. gol u 180. utakmici za Portugal i tako je nadmašio legendarnog Iranca Alija Daeija koji je od 1993. do 2006. u 149 nastupa za Iran postigao 109 golova.

• Tu se Ronaldo nije zaustavio pa je u 96. minuti okršajima s Ircima pogodio za pobjedu. Opet je sjajno skočio i iz teške pozicije poslao loptu u suprotni ugao Zbog burne proslave pobjedničkog pogotka dobio je žuti karton.

Ranije je Irska povela u 45. minuti preko Egana, a Ronaldo je svjetski rekord propustio srušiti još u 15. minuti kada nije realizirao jedanaesterac.