Petak, 26. Aprila 2024.

Lyon i Manchester City četvrtfinalisti Lige prvaka

U petak navečer odigrane su utakmice osmine finala Lige prvaka u kojima su se susreli Juventus i Lyon te Manchester City i Real Madrid, javlja Anadolu Agency (AA).

Utakmica između Juventusa i Lyona odigrana je na stadionu Allianz u Torinu, a završena je rezultatom 2-1.

Memphis Depay je postigao gol za vodstvo Lyona u 12. minuti s bijele tačke, a Cristiano Ronaldo je u 44. minuti pogodio i izjednačio, također nakon najstrožije kazne.

Cristiano Ronaldo svoj drugi pogodak večeras postigao je u 60. minuti.

U prvom meču Lyon je slavio rezultatom 1-0.

Susret između Manchester Cityja i Real Madrida odigran je na stadionu Etihad, u Manchesteru, a završen je rezultatom 2-1.

Raheem Sterling je doveo Manchester City u prednost u 9. minuti nakon ogromne greške odbrane Reala, ali je Karim Benzema izjednačio u 28. minuti.

Gabriel Jesus se u 68. minuti upisao u listu strijelaca nakon još jedne greške odbrambenih igrača “kraljevskog kluba”.

U četvrtfinalu Manchester City igrat će protiv Lyona.