Nedjelja, 5. Maja 2024.

Hrvatska u prvom meču baraža savladala Grčku sa 4:1

Nogometna reprezentacija Hrvatske je u prvoj utakmici baraža za Svjetsko prvenstvo 2018. na zagrebačkom Maksimiru savladala selekciju Grčke sa ubjedljivih 4:1, javlja Anadolu Agency (AA).

Hrvatska je nakon brojnih napada povela već u 13. minuti golom Luke Modrića iz jedanaesterca.

Domaćin je udvostručio prednost šest minuta kasnije pogotkom Nikole Kalinića na asistenciju Ivana Strinića.

Ipak, Grci su uspjeli smanjiti na 2:1 u 30. minuti preko Sokratisa koji je pogodio glavom na ubačaj iz kornera.

Reprezentacija Hrvatske je u 33. minuti došla do prednosti od 3:1 pogotkom Ivana Perišića, što je bio rezultat prvog dijela igre.

Hrvatska je i u nastavku dominirala pa je u 49. minuti, nakon velike greške odbrane Grčke, povećala na 4:1 golom Andreja Kramarića.

U drugoj utakmici baraža koja Švicarska je u gostima u Belfastu slavila rezultatom 1:0 protiv Sjeverne Irske. Jedini pogodak na meču je postigao Ricardo Rodriguez u 58. minuti iz jedanaesterca.

Uzvratni mečevi večerašnjih duela se igraju u nedjelju.