Utorak, 19. Marta 2024.

Hrvatska izborila osminu finala Evropskog prvenstva

Hrvatska i Škotska u Glasgowu su odigrali susret 3. kola skupine D u direktnom dvoboju za osminu finala. Hrvatska je slavila pobjedu rezultatom 3:1.

Naše komšije su povele u u 17. minuti golom Vlašića. Škoti su poravnali u 42. minuti preko McGregora.

• Vatreni su ponovo do vodstva stigli u 62. minuti kada je za 2:1 na fantastičan način pogodio Luka Modrić. Kapiten Hrvatske je sjajno udario loptu sa ivice kaznenog prostora te preciznim udarcem zatresao mrežu za veliko slavlje u hrvatskom taboru.  Konačnih 3:1 postavlja Perišić u 77. minuti.

• U drugom susretu Engleska je minimalno savladala Češku sa 1:0, a jedini gol pao je u 12. minuti kada je Sterling zatresao mrežu. (Tuzlanski.ba)