Fudbaleri Slobode u posljednjim trenucima uspjeli izboriti remi na Tušnju protiv Veleža

U okviru 16. kola m:tel Premijer lige Bosne i Hercegovine Sloboda i Velež na Tušnju podijelili su bodove.

U meču koji se zbog oblinih kišnih padavina igrao na izuzetno teškom terenu publika na Tušnju nije bila u prilici da uživa u atraktivnoj fudbalskoj predstavi.

Gosti iz Mostara su u prvom poluvremenu imali više od igre što su i krunisali golom u 15. minuti za vodstvo od 1:0.

Najveći dio posla obavio je Ovčina koji poslao povratnu loptu, a Brandao pogađa za 1:0. Bio je to njegov treći gol u ovoj sezoni.

Većih ubuđenja na utakmici u drugom poluvremenu nije bilo sve do sudijske nadoknade kada je rezultat na 1:1 poravno rezervista Slobode Zličić nakon čega je sudija i svirao kraj utakmice.

Usljedilo je veliko slavlje domaćih fudbalera i stručnog štaba.

Bila je ovo utakmica na kojoj je viđen veliki broj startova i faulova, dosta žutih kartona, ali premalo šansi.

• Inače, kapiten Slobode Amar Beganović je danas proslavio jubilej i odigrao je 100-ti meč u dresu Slobode. Njemu u čast najvatreniji navijači Slobode Fukare upriličili su simboličnu bakljadu na sjevernoj tribini na uz parolu ‘Kapitan zauvijek‘. (Foto: Blicko Junior | Tuzlanski.ba)