Nedjelja, 28. Aprila 2024.

Fudbaleri Slobode slavili minimalnu ali vrijednu pobjedu na gostovanju u Banovićima

U okviru trećeg kola Prve lige Federacije Bosne i Hercegovine tuzlanska Sloboda je slavila na gostovanju protiv Budućnosti iz Banovića rezultatom 1:0.

Najveću priliku za vodstvo izabranici Zlatana Nalića su imali u finišu prvog poluvremena kada je Kalesić imao priliku ali se ispriječila prečka. Prvo poluvrijeme okončano je bez golova.

U 52. minuti nova slična prilika za istog igrača koji ponovo gađa prečku.

Sloboda je do vodstva stigla u 70. minuti. Nakon sudara golmana domaćih i Vulića, sudija je pokazao na bijelu tačku. Siguran izvođač bio je Delić za prednost tuzlanskog kluba od 1:0.

Deset minuta kasnije u odličnoj šansi je bio Kalesić, no gađao je spoljni dio mreže.

Budućnost je bila blizu izjednačenja. U sudijskoj nadoknadi domaći pogađaju prečku nakon kornera, promjene rezultata nije bilo.