Petak, 26. Aprila 2024.

Džeko ponovo strijelac za Romu (VIDEO)

Roma je danas u talijanskom Pinzolu odigrala prijateljsku utakmicu protiv ruskog Tereka, a Džeko je bio ponovo strijelac.

Pred kraj prvog poluvremena Roma nakon što je propustila nekoliko izglednih u prvih pola sata igre prilika došla do prednosti golom Perottija u 42. minuti.

U nastavku utakmice Ivanov je u 52. minuti poravnao rezultat na 1:1 da bi kapiten reprezentacije BiH Edin Džeko Romi ponovo donio prednost svojim golom u 55. minuti.

Totti je sjajno asistirao, Džeko sjajno povukao loptu, izašao oči u oči sa protivničkim golmanom, i rutinski pogodio. Ovo je peti gol Edina Džeke nakon dva meča priprema Rome.

Džeko je iz igre izašao u 70. minuti, priliku umjesto njega da zaigra dobio je Ezequiel Ponce.

U nastavku utakmice Terek je preko Grozava izjednačio na 2:2, igrao se 81. minut. Ipak, Roma pet minuta prije kraja utakmice uspijeva postići i treći pogodak te tako postaviti konačan rezultat od 3:2. Strijelac gola bio je Marchizza. (Tuzlanski.ba)