Borbena Saudijska Arabija priredila senzaciju! Messi i društvo neočekivano poraženi u prvom kolu

Argentina i Saudijska Arabija odigrali susret prvog kola grupe C na Svjetskom prvenstvu, Saudijci su pripredili senzaciju i slavili su rezultatom 2:1.

Argentina je povela u 10. minuti susreta, pogodio je Lionel Messi sa bijele tačke i sedmi put se upisao u strijelce na svjetskim prvenstvima.

Nakon postignutog gola Argenticima su zbog nedozvoljene pozicije poništena još dva pogotka. Prvo poluvrijeme je okončano minimalnim vodstvom Argentine.

• U 48. minuti Saudijska Arabija je izjednačila! Al Buraikan je sjajno uposlio Al Shehrija koji je matirao Martineza za 1:1 i veliko slavlje na tribinama.

• Saudijska Arabija nastavlja da igra ofanzivno i borbeno pa u 53. minuti stižu i do vodstva. Salem Al Dawsari najbolji igrač Saudijske Arabije je postigao eurogol za veliki preokret u Lusailu!

Do kraja susreta Argentinci su napadali ali nedovoljno da izbjegnu veliku senzaciju i zabilježe prvi poraz na otvaranju SP-a u Kataru. (Foto: Anadolija | Tuzlanski.ba)