Borac u susretu sa osam golova pregazio Tuzla City, osvajanje titule prvaka BiH sve izvjesnije

Banjalučki Borac je u 31. kola Premijer lige BiH savladao Tuzla City na Tušnju sa 6:2.

Tuzlaci su poveli u 11. minuti golom Mašovića. Borcu su trebale samo tri minute da izjednače, a gol je postigao Blagaić.

Borac je preokrenuo u 28. minuti nakon pogotka Grahovca. Do kraja prvog dijela još dva gola Banjalučana.

Prvo je na 1:3 povisio Vranješ, a za 1:4 pogodio je Lukić.

U 63. minuti Nukić postiže gol za Tuzlu za 2:4. Rezervista Karjašević je u 80. minuti, nakon samo četiri minute na terenu, zaradio crveni karton.

Do kraja je Borac postigao još dva gola. Prvo je Hrelja u 86. minuti pogodio za 2:5, a konačnih 2:6 postavio je Pejović u 89. minuti.

Borac je na pragu titule prvaka BiH. Imaju osam bodova više od Zrinjskog koji večeras gostuje GOŠK-u. U slučaju da Zrinjski izgubili ili remizira, Borac će i matematički osigurati osvajanje titule prvaka BiH.

Tuzla City je skoro već sigurno u Prvoj ligi Federacije. Imaju pet bodova manje od GOŠK-a.

U narednom kolu Borac dočekuje Igman dok će Tuzla u goste Zrinjskom. (Foto: Ivan Mandić | Tuzlanski.ba)