Bizarna scena u Njemačkom fudbalu: Defanzivci se dodavali 12 minuta, niko ih nije napadao

Rijetko viđena situacija dogodila se na utakmici njemačke četvrte lige između FSV Frankfurta i SV Elversberga. Posljednjih 12 minuta utakmice pri rezultatu 1:1 niko nije napadao jer je rezultat odgovarao i jednim i drugim.

Elversbergu je taj rezultat značio promociju u treću ligu, a Frankfurtu ostanak u četvrtoj. Defanzivci Elversberga čuvali su loptu posljednjih 12 minuta, a protivnici ih nisu napadali. Odmah poslije sučevog zvižduka igrači obje ekipe zajedno su proslavili remi. Frankfurt je osigurao ostanak jer ima tri boda više od pratnje i za 14 pogodaka bolju gol-razliku, a Elversberg je osigurao naslov u četvrtoj ligi

“Oni nisu htjeli napadati, a mi nismo htjeli uzeti im loptu. Meni je to razumljivo. I druge dvije momčadi bi učinile isto na našem mjestu”, poručio je sportski direktor FSV-a Thomas Brendel.