Ponedjeljak, 29. Aprila 2024.

Košarkaši madridskog Reala doživjeli su neugodan i potpuno zaslužen poraz na gostovanju u Lugu kod ekipe Breogana, koja ih je savladala rezultatom 96:72.

Ovo je bio daleko najuvjerljiviji poraz u sezoni Kraljevskog kluba, u čijim je redovima najbolji pojedinac bio Džanan Musa.

Bosanskohercegovački reprezentativac je postigao i bio je jedina svijetla tačka svog tima sa 14 postignutih poena. Odigrao je nešto više od 18 minuta.

Vezano | Odlična partija Muse protiv bivšeg kluba: Real doživio ubjedljiv poraz od Breogana

U prvom poluvremenu viđen je egal susret, da bi u nastavku uslijedio pravi uragan ekipe Breogana koji je Realu nanio najteži poraz u sezoni.

Kod domaćih prednjačili su Hollatz sa 21 poenom, dok su Bamforth i Nakić ubacili po 17 koševa.

Real je i dalje lider sa omjerom 21-5, dok je Breogan deveti sa 13 pobjeda i isto toliko poraza.