Nedjelja, 28. Aprila 2024.

Nurkić nadomak double-double učinka u porazu Phoenixa

Bosanskohercegovački košarkaš imao je dobro veče u porazu njegovog Phoenixa Sunsa od Sacramento Kingsa

Košarkaši Phoenix Sunsa poraženi su noćas od Sacramento Kingsa 114:106 na svom terenu.

Sunsi su vodili veći dio utakmice u prve tri četvrtine, ali onda dolazi do velikog pada u igri i Kingi na kraju 3/4 i početkom 4/4 prave seriju 13:2 i odlaze na velikih +15, 86:71. Nisu Sunsi uspjeli od toga da se oporave, sve što su uspjeli prišli su na -6, ali snage za više nisu imali.

Jusuf Nurkić je za 30 minuta na parketu flertovao sa double-double učinkom, ubacio je 15 poena i dodao devet skokova, uz tri asistencije. Šut ga i nije previše služio, gađao je 6/13 iz igre.

Najefikasniji u pobjedi Sacramenta bio je De‘Aron Fox sa 34 ubačena poena, a Domantas Sabonis je uz 15 poena dodao 17 skokova.

Kod Phoenixa Devin Booker je ubacio 28 poena, a Eric Gordon 19.

Sacramento je ovim porazom preskočio Phoenixa na tabeli i sada su na omjeru 12-8, dok Phoenix ima 12-10.