Nedjelja, 28. Aprila 2024.

Na krilima Teletovića u grotlu Mejdana BiH savladala Island (FOTO)

Košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine ostvarila je drugu pobjedu u kvalifikacijama za evropsko prvenstvo.

U drugom meču u kvalifikacijama izabranici selektora Duška Ivanovića pobijedili su večeras u Tuzli selekciju Islanda sa 72:62 (22:10, 12:17, 22:6, 16:29). Preko 6.500 ljubitelja košarke u velikoj dvorani Mejdan pružuilo je fantastičnu podršku našim košarkašima.

Ovim trijumfom su bh. košarkaši odigrali prvi dio u kvalifikacijama s maksimalnim učinkom i tako došli na korak do plasmana na EP.

• repka-mejdan-avgust-kosarka
  • Selekcija BiH igrala je bolje tokom većeg dijela meča, ali je na kraju do pobjede došla teže od očekivanog. Iako su u nekoliko navrata imali i više od 20 poena prednosti, bh. košarkaši dozvolili su gostima da se razigraju u finišu i dovedu u pitanje njihovu pobjedu.

• teletevic-mejdaaan33
  • Naime, košarkaši Islanda su u prve četiri minute posljednje četvrtine uspjeli serijom od 14:0 smanjili zaostatak na devet poena, a nekoliko minuta nakon toga i na šest poena. No, selekcija BiH uspjela je trojkama Teletovića i Šutala ponovo vratiti prednost od 15 poena i time praktično osigurati pobjedu. Islanđani su u finišu uspjeli da ublaže poraz.

• repka-pobjeda-mejdan
  • Mirza Teletović predvodio je bh. reprezentaciju i u ovoj utakmici, s “double-double” učinkom od 29 poena i 12 skokova. Jedanaest poena postigao je Šutalo, a Stipanović osam poena uz devet skokova.

U reprezentaciji Islanda najefikasniji su bili Gunnarsson s 18 i Vilhjálmsson sa 14 poena. Naredni meč reprezentacija BiH igra 24. augusta kada dočekuje selekciju Velike Britanije.