Bundesliga: Ibišević vodio Herthu do pobjede, Bayern slavio, remi Wolfsburga i HSV-a (FOTO)

Šesnaesto kolo Bundeslige donijelo je sjajnu igru našeg reprzentativca Vedada Ibiševića koji je u pobjedi Herthe na gostovanju kod Drsmtadta pogodio dva puta. Preostala dva gola su djelo Kaloua i Plattenhardta.

Bayern Munchen je uprkos problemima što imaju samo 13 igrača na raspolaganju savlado kući Ingolstadta 2-0. Strijelci su bili Lewandowski koji je upisao svoj 15 gol sezone, te Phillip Lahm.

Werder iz Bremena i Koln su na Weserstadionu remizirali 1-1. Domaće je u vodstvo doveo Vestergaard, a izjednačio je Svento u samom finišu meča.

Hoffenheim našeg Ermina Bičakčića koji je priliku dobio u 87. minutu meča, slavio pobjedu nad Hannoverom, a strijelac jedinog gola bio je Schmid u 30. minutu.

Wolfsburg i HSV remizirali su na 1-1 na Volkswagen Areni. Gosti su došli u vodstvo preko Nicolai Mullera, a bod Wolfsburgu donio je Arnold u 78. minuti. (Tuzlanski.ba)