Salvador Sobral iz Portugala s pjesmom “Amar Pelos Dois” pobjednik Eurosonga (VIDEO)

Salvador Sobral iz Portugala s pjesmom “Amar Pelos Dois” pobjednik je 62. Eurosonga. Iako je više glasova publike dobila Bugarska presudili su glasovi žirija.

Kao najbolji sa osvojenih 758 bodova među 26 zemalja bio je 29-godišnji Portugalac s pjesmom čija je autorica njegova sestra.

Drugi je bio predstavnik Bugarske, a treće je mjesto osvojila Moldavija. Predstavnik Hrvatske Jacques Houdek završio je na 13. mjestu.
Finalnu noć 62. Eurosonga, otvorio je nastup izraelskog predstavnika Imrija, koji je izveo pjesmu ‘I Feel Alive’. U finalnoj večeri u Kijevu nastupilo je 26 takmičara.

Zanosna Alma, predstavnica Francuske, zatvorila je takmičarski dio 62. Eurosonga pjesmom ‘Requiem’. Predstavnik Švedske, Robin Bengtsson, razdrmao je publiku u Kijevu brzom i veselom pjesmom ‘I Can't Go On’, ali je Bugarski predstavnik Kristian Kostov, lagano spustio atmosferu pred završnicu takmičarskog dijela 62. Eurosonga.