Subota, 27. Aprila 2024.

Mirza Bašić nije uspio ući na US Open

Bh. teniser Mirza Bašić se nije uspio plasirati u glavni žrijeb US Opena, posljednjeg Grand slam turnira u ovoj godini. Sarajlija je ispao u trećem kolu kvalifikacija od Santiaga Giralda iz Kolumbije, a bilo je 2:0 u setovima (7:6, 6:4).

Prvi set je bio izuzetno neizvjestan. Oba tenisera su izgubila po jedan servis, pa se došlo do tie-breaka kojeg je Giraldo (231. na ATP listi) sa 7:5 riješio u svoju korist.

Bašić (218. na ATP listi) je pružio nešto slabiji otpor u drugom setu. Gubio je 0:3, polako se vraćao, imao i šansu za povratak na 5:5, ali je izgubio svoju servu te pobjedu prepustio nešto slabije rangiranom teniseru iz Kolumbije.

Dakle, BiH će u glavnom žrijebu US Opena imati samo jednog igrača, a to je Damir Džumhur (105. na ATP listi) kojem će u ponedjeljak u 1. kolu protivnik biti Francuz Elliot Benchetrit, inače 226. igrač svijeta. (Tuzlanski.ba)