Laura Tomić i Nemanja Malešević državni prvaci do 16. godina (FOTO)

Grad Tuzla je od 13.02 do 15.02.2016.godine bio domaćin Dvoranskom/Zimskog prvenstva Bosne i Hercegovine u kategoriji juniora/ki do 16.godina.

Najbolja juniorka Bosne i Hercegovine je Laura Tomić, koja je u finalu pobijedila Kanitu Isaković sa 6:0, 6:2. U polufinalnom meču Laura je u veoma neizvjesnom meču pobijedila Milicu Bojić razultatom 6:4, 2:6, 6:4, dok je Kanita bila bolja od Maje Dodik i pobijedila sa 6:1, 6:3.

Nemanja Malešević je prvak Bosne i Hercegovine kod juniora do 16. godina. U finalu je pobijedio prvog nosioca turnira Lukasa Tomića razultatom 6:2, 4:6, 6:2. Nemanja je u polufinalu bio bolji Granolića i pobijedio razultatom 6:2, 2:0 (ret.), a Lukas Tomić je u polufinalnom meču pobijedio Hamzu Šantića sa 2:6, 6:2, 6:2. (Tuzlanski.ba)

Rezultati u konkurenciji juniori (16) – Ovdje.

Rezultati u konkurenciji juniorke (16) – Ovdje.