Ponedjeljak, 29. Aprila 2024.

Sloboda izgubila nakon 12. kola: Minimalan poraz na Koševu (FOTO)

U okviru 14. kola na stadionu “Asim Ferhatović Hase” fudbaleri Slobode su minimalnim rezultatom 1:0 poraženi od ekipe Sarajeva.

Prvo poluvrijeme preoteklo je u izjednačenoj i opreznoj igri sa obje strane. Na samom otvaranju meča Sarajevo je krenulo ofanzivo ka golu Slobode. Tuzlaci prvi put prijete preko Zebe nakon desetak minuta igre, ali slab šut veznjaka Crveno-crnih odlazi pored gola.

U nastavku meča Sarajevo bilježi u 17. minutu najbolju priliku kada Velkoski prolazi po lijevoj strani, pokušava sa povratnom loptom uposliti Bekića, koji se ne snalazi najbolje pred golom Pirića. Sloboda bilježi najbolju priliku u nadoknadi sudijskog vremena prvog dijela, kada se Ahmetović nakon konfuzije odbrane Sarajeva neprecizno sa pet metara glavom šutira pored gola Plakala.

Drugo poluvrijeme donosi ponovo čvrstu igru na sredini terena, uz povremene poluprilike prilike u kojima su prednjačili domaći fudbaleri.

Odbrana izabranika Husrefa Musemića kapitulirala je u 80. minuta. Kada nakon akcije nekadašnjih igrača Slobode, Sarajevo dolazi do pogotka. Nakon centrašuta Almira Bekića, smušenost Slobodine odbrane koristi Amer Bekić, te pogađa za tri boda tima sa Koševa.

• fukare-kosevo
  • Sloboda je u Sarajevu imala podršku oko 500 navijača iz Tuzle

Sloboda je na samom kraju utakmice imala veliku priliku za izjednačenje kada je Kostić bio neprecizan sa svega pet metara.

U narednom kolu Sloboda na stadionu Tušanj dočekuje trenutnog lidera prvenstva, ekipu Zrinjskog gdje će po svemu sudeći biti odlučen jesenji prvak BiH. Sarajevo će u posljednjem kolu prvog dijela prvenstva odigrati gradski derbi protiv ekipe Olimpica. (Tuzlanski.ba)