Subota, 27. Aprila 2024.

Rukometašice Jedinstva u Tuzli poražene od ekipe Hadžići DG

U susretu 14. kola prvenstva BiH za rukometašice, danas je u dvorani Mejdan u Tuzli ekipa Jedinstva poražena od ekipe Hadžići DG rezultatom 29:33 (15:15).

Domaće igračice češće su imale prednost u prvom poluvremenu. Nakon 20 minuta imale su tri gola „viška“ (9:6), ali je ipak taj dio utakmice završen neriješeno (15:15).

U nastavku susreta Jedinstvo nije imalo rješenja da zaustavi Maju Knezović i Adnu Halebić, pa su gošće, unatoč raspoloženoj i efikasnoj Dejani Kulić, došle do vrijedne pobjede.

Koliko je utakmica bila borbena svjedoči podatak da su suci Ivan i Marinko Anušić iz Prijedora s dvije minute kazne na klupu poslali deset igračica – ukupno 24 minute „odmora“, od čega 16 minuta za gošće.

Također, dosudili su 20 „sedmeraca“ od kojih Tuzlankama 11 (iskorišteno 7), a Hadžićankama 9 (realizirano 7).

Najefikasnije u redovima Jedinstva bile su Dejana Kulić sa 11 golova, Admira Zvekić postigla je 7, a Matea Šumelj 4 gola.

U ekipi Hadžići DG Maja Knezović postigla je 15, a Adna Halebić 10 golova. (Fena)