Ponedjeljak, 20. Maja 2024.

Rukometaši BiH doživjeli ubjedljiv poraz u Portugalu, u Mejdanu potrebno čudo

Popularno

Rukometna reprezentacije Bosne i Hercegovine večeras je igrala prvi meč baraža za plasman na Svjetsko prvenstvo u rukometu 2025. godine.

Prva utakmica je odigrana u Portugalu u Guimaraesu, dok je revanš rezervisan za 12. maj u 17 sati u Mejdanu.

Naši reprezentativci su sjajno otvorili utakmicu, ali nisu uspjeli ni uz odlične intervencije Burića zadržati taj nivo i na odmor odlaze pri rezultatu 14:10 u korist Portugala.

Vezano | Završeno prvo puluvrijeme: Rukometaši BiH gube od Portugala

BiH je dobro otvorila drugo poluvrijeme, ali Portugalci su uspjeli doći ponovo na plus četiri.

Tokom 46. minuta Portugal odlazi na plus šest, a samo pola minuta kasnije i na velikih plus 7.

Pred završnicu meča, igra naših Zmajeva nije bila na vrhuncu, a Portugal to koristi i s lakoćom dolazi do pogodaka.

Rukometaši BiH su poraženi u Portugalu sa rezultatom 29:19.