Ponedjeljak, 20. Maja 2024.

Završeno prvo puluvrijeme: Rukometaši BiH gube od Portugala

Popularno

Završeno je prvo poluvrijeme prve utakmice baraža za plasman na Svjetsko prvenstvo u rukometu 2025. godine.

Zmajevi su dobro otvorili utakmicu u Portugalu odbranom Burića, dok Portugalci prvi gol daju tek u trećem minutu igre. Burić je do 10. minuta upisao tri odbrane.

Pored sjajnih odbrana Burića u redovima rukometne reprezentacije BiH tokom prvog dijela ističu se Herceg i Vukšić koji je većinu pogodaka postigao iz penala.

Zmajevi su se u 25. minuti vratili na minus dva, ali nakon time outa novi gol Portugala za plus tri.

U 28. minuti Porugalci prvi put na meču odlaze na plus pet. Na samo kraju Burić sjajno interveniše i BiH odlazi na odmor pri rezulatu 14:10 u korist Portugala.

Inače, ovo je veoma važna utakmica za izabranika Damira Doborca koji debituje na klupi rukometne reprezentacije BiH.

Podsjećamo, utakmica se igra u portugalskom Guimaraesu, a revanš je na programu 12. maja od 17 sati u Mejdanu.