Predsjednik države u 63. minuti utakmice naredio izvođenje penala

Ako je suditi po pisanju italijanskih medija u Mauritaniji se desio najneobičniji prekid fudbalskog meča u 21. vijeku.

Superkup Mauritanije, zapadnoafričke države od oko četiri miliona stanovnika. Na terenu Tevrag-Zejna i ACS Ksar. Na tribinama i predsjednik države, Mohamed Uld Abdel Aziz.

Igra, po svemu sudeći, nije bila spektakularna. Istina, pala su dva gola, ali je i pored tih 1:1 predsjedniku sve to izgledalo baš dosadno. Zato je u 63. minutu naredio da se meč prekine. Kakva pravila, kakvi produžeci. Naređenje: da se pobjednik odmah odluči izvođenjem jedanaesteraca.

Tevrag-Zejna je osvojio Superkup. Boljim izvođenjem penala. A tamošnji Fudbalski savez se najprije opredijelio da šuti o čitavom slučaju, da bi potom saopštenjem predsjednika Ahmeda Ulda Abderrahmana, poručio javnosti sledeće:

Oštro demantujem da je predsjednik republike umiješan u ovo. Prosto, odluka (da se meč prekine u 63. minutu i pobjednik tada riješi jedanaestercima) donijeta je zbog organizacionih problema, ali i uz saglasnost predsjednika oba kluba i njihovih trenera“. (kurir.rs)