Subota, 27. Aprila 2024.

Sjajna Lana Pudar zauzela peto mjesto na 200 metara leptir u Berlinu

Popularno

Najbolja bosanskohercegovačka plivačica Lana Pudar prije par trenutaka završila je nastup u finalnoj utrci Svjetskog kupa u malim bazenima koje se održava u Berlinu, i to na 200 metara delfin

Pudar je pružila još jedan veoma dobar nastup i zauzela je peto mjesto. Mala bh. sirena se tokom velikog dijela trke držala veoma dobro, nalazila se na samom vrhu, ali je izgubila snagu i završila kao peta što je odličan rezultat. Pudar je trku završila sa vremenom 2:06.25.

Zlato je pripalo Ilariji Cusinato iz Italije koja je ostvarila vrijeme 2:05.30, druga je bila Laura Lahtinen iz Finske (2:05,61), dok je treća završila Hali Flickinger iz Sjedinjenih Američkih Država (2:05:53).

Treba dodati da je jutros na Svjetskom kupu nastupila i mlada Iman Avdić. Ona je na 400 metara slobodnim stilom zauzela drugo mjesto u svojoj kvalifikacionoj grupi, ali nije uspjela ostvariti plasman u finale. Avdić je također plivala 100 metara mješovito, te zauzela sedmo mjesto.