Reprezentacija Bosne i Hercegovine u sjedećoj odbojci pobjedom otvorila nastup na Evropskom prvenstvu

Popularno

Reprezentacija BiH u sjedećoj odbojci počela je danas nastup na Evropskom prvenstvu u Budimpešti. U prvom kolu Grupe “B” naša je selekcija pobijedila Holandiju rezultatom 3:0 (25:9, 25:11, 25:21).

Već od starta utakmice naši su odbojkaši pokazali kvalitet više i vrlo brzo se odlijepili na dvocifrenu razliku u prvom setu koji je na kraju završen 25:9. Sličnu sliku gledali smo i u naredna dva seta, koja su “zmajevi” riješili su svoju korist rezultatima 25:11 i 25:21.

Inače, u prvom kolu naše Grupe “B”, Hrvatska je savladala Poljsku sa 3:0 (25:8, 25:9, 25:8), dok je također sa 3:0 Rusija nadigrala Tursku. Po setovima je bilo (25:13, 25:12, 25:10).

BiH će u drugom kolu Grupe “B” odmjeriti snage sa Hrvatskom, a susret je zakazan za večeras u 19.15 sati. (Tuzlanski.ba)