Petak, 26. Aprila 2024.

Ponovo fantastična: Lana Pudar osvojila novo zlato i postavila mediteranski rekord

Popularno

U utrci na 200 metara delfin Lana je bila zlatna, dok je na 50 metara delfin osvojila peto mjesto.

Najbolja bh. plivačica Lana Pudar isplivala je i treće finale na ovogodišnjim Mediteranskim igrama koje se održavaju u alžirskom Oranu.

Pudar je plivala utrku u disciplini 100 metara delfin i osvojila prvo mjesto.

Lana je osvojila prvo mjesto u svojoj kvalifikacionoj grupi s vremenom 59.81.

Bh. plivačici je ovo bila posljednja utrka na Mediteranskim igrama, gdje je još nastupila u dvije discipline.

Podsjetimo, na 200 metara delfin bila je zlatna, dok je na 50 metara delfin osvojila peto mjesto.

Za Lanu Pudar nema odmora. Već sutra putuje na Evropsko juniorsko prvenstvo u Bukurešt i to je početak trećeg od pet velikih takmičenja ovoga ljeta.