Subota, 27. Aprila 2024.

Lewis Hamilton korak do odbrane titule

Popularno

Britanski vozač u Mercedesu tri utrke prije kraja ovogodišnjeg Svjetskog prvenstva Formule 1 ima 74 boda više od ekipnog kolege Valtterija Bottasa.

Britanski vozač Lewis Hamilton (Mercedes) došao je nadomak odbrane naslova svjetskog prvaka u Formuli 1, nakon što je u nedjelju navečer pobijedio na Velikoj nagradi Meksika u Mexico Cityu.

On je do nove pobjede došao zahvaljujući samo jednom zaustavljanju pri promjeni guma, dok su svi njegovi konkurenti barem dva puta išli u boks.

Hamilton je mogao doći do šestog naslova svjetskog prvaka već u Meksiku, tri utrke prije kraja Svjetskog prvenstva, no planove mu je pokvario ekipni kolega, Finac Valteri Bottas, koji je kroz cilj prošao kao treći.

Naredna utrka u Austinu

Drugo mjesto osvojio je Nijemac Sebastien Vettel (Ferrari), dok je njegov ekipni kolega Charles Leclerc bio četvrti.

Ovo je 83. pobjeda Hamiltona u karijeri, a tri utrke prije kraja Britanac ima 74 boda više od Bottasa, pa je izvjesno da će osvojiti naslov već na sljedećoj utrci VN SAD-a u Austinu sljedećeg vikenda.

S obzirom da Bottas maksimalno može osvojiti ukupno 78 bodova, Hamiltonu trebaju samo četiri boda.

Rezultati VN Meksika:

1. Lewis Hamilton (Velika Britanija / Mercedes) 305,354 kilometra za jedan sat, 36 minuta, 48 sekundi i 904 hiljadita dijela sekunde