Nedjelja, 28. Aprila 2024.

Zrinjski rezultatom 2:1 poražen od LASK-a

LASK je u prvom susretu play offa Evropa Lige pobijedio mostarski Zrinjski rezultatom 2:1.

Domaći su poveli već u četvrtoj minuti golom Žulja, a isti igrač u 12. minuti postiže novi gol.

Zrinjski je u 25. minuti zatresao mrežu LASK-a preko Malekinušića, ali je gol poništen zbog ofsajda.

Mostarci su u 38. minuti imali veliku šansu kada je Ćuže izašao sam pred golmana LASK-a, ali je pogodio stativu.

Aktuelni šampion BiH je u 71. minuti uspio smanjiti na 2:1. Gol je dao najbolji igrač Zrinjskog i bh. reprezentativac Nemanja Bilbija.

Revanš duel igra se narednog četvrtka u Mostaru.

Pobjednik ovog dvomeča ide u grupe Evropa Lige, a poražena ekipa će nastaviti takmičenje u grupama Konf. lige.