Petak, 3. Maja 2024.

Zrinjski pobjedom nad AZ Alkmaarom zaradio dodatnih milion KM

U prvom kolu UEFA Konferencijske lige Zrinjski je rezultatom 4-3 pobijedio nizozemski AZ Alkmaar, a u čudesnoj utakmici Plemići su preokrenuli rezultat od 0-3 iz prvog poluvremena.

Gosti su poveli u 10. minuti kada je van Brederode zabio za 0:1. Mijnans je u 32. minuti postigao novi gol za Alkmaar, a u 44. minuti de Wiit pogađa za 0:3.

Mostarci su smanjili na 1:3 golom Kožulja u 48. minuti koji je na teren ušao u drugom poluvremenu.

Novi gol Zrinjski postiže u 68. minuti, a strijelac je bio Ćorluka. Igrala se 71. minuta kada je Hrvanović pogodio za 3:3, da bi Kožulj u 81. minuti zabio za 4:3 i veliku, najveću pobjedu Zrinjskog u Evropskim takmičenjima.

Vezano | Historijska noć u Mostaru: Zrinjski nakon nevjerovatnog preokreta savladao AZ Alkmar

Ono što se činilo nemogućim, dogodilo se u 82. minuti kada nakon opasne akcije ponovno zabija Zvonimir Kožulj za 4-3 i veliki preokret u Mostaru.

Zrinjski je plasmanom u grupnu fazu Konferencijske lige zaradio 3.651.000 eura, odnosno oko sedam miliona KM. Svaka pobjeda u grupnoj fazi Konferencijske lige donosi milion KM (500 hiljada eura).

Sljedeću utakmicu u Evropi Zrinjski igra za 14 dana, a protivnik će im u Birminghamu biti Aston Villa.