Subota, 27. Aprila 2024.

Vrijedna pobjeda: Na krilima Kalesića Sloboda iz Bihaća odnosi puni plijen

Fudbaleri Slobode danas su u Bihaću odigrali utakmicu 17. kola Prve lige Federacije BiH protiv NK Jedinstvo Bihać.

Sloboda i Jedinstvo snage su odmjerili ranije ove sezone, tačnije u 2. kolu kada su izabranici Zlatana Nalića upisali uvjerljivu pobjedu rezultatom 4:0.

Tokom prvog poluvremena, u 20. minuti golman gostujuće ekipe čini veliku grešku, ali to fudbaleri Jedinstva ne koriste. Igrao se 30. minut kada su domaći tražili penal, međutim sudija svira faul u napadu. Pred sami kraj prvog poluvremena u 43. minuti Sloboda dolazi do vodstva preko Kalesića.

Ekipe na odmor odlaze pri rezulatatu 0:1.

U drugom poluvremenu Jedinstvo je krenulo ofanzivno, ali gosti su ostali jaki u odbrani. U 58. minuti domaći dolaze do izjednačenja, a gol postiže Smailović.

U 70. minuti Kalesić se ponovo najbolje snašao te nakon gužve pred golom Jedinstva ubacio loptu u praznu mrežu. Utakmica je završena pri rezultatu 1:2.

Sloboda se trenutno nalazi na prvom mjestu na tabeli sa 40 bodova, a odmah nakon nje slijedi Stupčanica sa 37 bodova.