Ponedjeljak, 6. Maja 2024.

Vjerovali ili ne: U tri utakmice kupa Estonije postignuto 39 golova

Danas su na rasporedu bila četiri susreta kupa Estonije, u tri susreta bile su uspješnije domaće ekipe dok momčad Tallinna Kalev zabilježila gostujuću pobjedu.

Ništa ovdje ne bi bilo tako neobično da u ove četiri utakmice nisu zabilježena čak 42 pogodka. Najubjedljiviju pobjedu ostvarila je ekipa Paide Linnameeskond nad protivnikom Tartu Tehased, a rezultat je bio nevjerovatnih 17:0. Samo dva gola manje postigla je ekipa Kivioli Irbis čiji su igrači uspjeli mrežu svog protivnika Saku Sporting zatresti 15 puta.

Efikasni su bili i lideri prvenstva Estonije fudbaleri Flore koji su sa ubjedljivih 7:0 slavili u kupu Estonije protiv Tulevika. Na samom početku susreta tačnije u drugoj minuti uspjeli su doći do prednosti od 1:0, a preostalih šest golova postigli su drugom poluvremenu.

• estonija kup
  • Jedinu pobjedu u gostima ostvario je tim Tallinna Kalev koji je rezultatom 3:0 savladao svog domaćina Vutiselts.

Fudbalska liga Estonije spada među slabije lige na svijetu i broji deset klubova, titulu prvaka brani Levadia koja je prošlu sezonu završila sa 91 osvojenim bodom. (Tuzlanski.ba)