Velež slavio na Tušnju nakon 32 godine, Sloboda okončala meč sa dva igrača manje

Velež je u 22. kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine savladao Slobodu na Tušnju rezultatom 2:1 i došao je do drugog mjesta na tabeli Premijer lige BiH.

Velež je poveo od 22. minute. Emir Jusić je igrao rukom u kaznenom prostoru, sudija Sabrija Topalović je pokazao na bijelu tačku, a precizan je bio Obren Cvijanović za 0:1. Cvijanović je ovim golom postao najbolji strijelac Premijer lige i ovo mu je 11. pogodak sezone.

U završnici prvog dijela Maksimović je pogodio za izjednačenje pa se na poluvrijeme odlazi kod rezultata 1:1.

Svoj prvi gol u dresu Veleža ispostavit će se i gol za pobjedu potigao je Dejan Georgijević u 76. minuti susreta. Odlično se napadač Veleža snašao u kaznenom prostoru i zatim je matirao Golubovića za vodstvo Mostaraca od 1:2.

U drugom poluvremenu Sloboda je ostala bez Jusića i Salihovića koji su u kratkom vremenskom razmaku dobili po drugi žuti karton i isključenje.

Sloboda je zabilježila četvrti poraz u nizu a u narednom kolu će igrati protiv ekipe koja nakon 22. kola bude petoplasirana. (Tuzlanski.ba | Foto: Blicko Junior)