Velež je osvajač Kupa BiH: Rođeni nakon jedanaesteraca savladali Sarajevo i ispisali historiju

Sarajevo i Velež odigrali su 0:0 nakon regularnog dijela susreta u finalu Kupa BiH koje se igralo na Bilinom Polju. Nakon jedanaesteraca više spretnosti imali su Mostarci koji nakon 36 godina osvajaju pehar, prvi u bh. fudbalu.

Ekipa Sarajeva je u prvih nekoliko minuta imala dvije dobre šanse, ali Kapić i Hebibović nisu bili precizni. Mujakić je u 15. minuti promašio veliku priliku za Sarajevo, a u 32. minuti Bordo tim je čak tri puta mogao postići gol, ali golman Jovičić i defanzivci Veleža su spasili vlastiti gol.

Velež je u nastavku bio bolji, međutim promjene rezultata nije bilo.

Nakon 90 minuta pristupilo se izvođenju penala, a tamo su se bolje snašli igrači Veleža koji slave veliki trofej. Odlučujući penal zabio je Brandao za veliko slavlje Rođenih.

Spomenimo i da je na utakmici prisustvovalo oko 10.000 navijača te da je atmosfera u Zenici zaista je bila fenomenalna.