Ponedjeljak, 29. Aprila 2024.

Ukrajinci slavili u Zenici: BiH u završnici ostala bez nade za EURO

Bosna i Hercegovina je večeras u Zenici u polufinalu baraža za EURO 2024 poražena od Ukrajine rezultatom 1:2 i ostala bez plasman na prvenstvo.

U prvom poluvremenu večerašnjeg dvoboja izabranici Save Miloševića su imali dvije dobre šanse.

Igrala se 37. minuta kada je Ahmedhodžić šutirao glavom nakon kornera, a Konoplia u posljednji trenutak interevnisao i izbacio loptu iz svog kaznenog prostora.

Dvije minute kasnije Džeko je bio u izglednoj prilici, ali je šutirao pored gola golmana Lunina.

BiH je povela u 57. minuti. Amar Dedić je ubacio u kazneni prostor gostiju, lopta zakačila Matviyenka i završila u mreži Lunina.

Demirović je u 82. minuti imao veliku šansu nakon dodavanja Pjanića, ali je Lunin odbranio njegov šut.

Tri minute kasnije Yaremchuk je postigao gol za 1:1.

Igrala se 87. minuta kada je Dovbyk poslije dodavanja Yaremchuka matirao Šehića i odveo Ukrajince u finale baraža.

Inače, Yaremchuk je na teren ušao kod rezultata 1:0 za BiH.

Izabranici Save Miloševića će 26. marta na Grbavici igrati prijateljski meč protiv Izraela koji je večeras poražen od Islanda sa 1:4 u drugom polufinalu baraža UEFA B Lige Nacija.

Ukrajinci će isti dan protiv Islanda igrati meč za odlazak na EURO.