Nedjelja, 28. Aprila 2024.

UEFA Evropa liga: Remi Seville i Juventusa, Roma slavila protiv Leverkusena

U prvim duelima polufinala UEFA Evropa lige Sevilla i Juventus su večeras u Torinu odigrali 1:1, a Roma je rezultatom 1:0 pobijedila protiv Bayera iz Leverkusena, javlja Anadolija.

U susretu odigranomu Torinu snage su odmjerili Juventus i Sevilla. Gosti su poveli golom Youssefa En-Nesyrija u 26. minuti prvog poluvremena. Kada se činilo da će Sevilla slaviti, u sedmoj minuti sudijske nadoknade Federico Gutti je donio remi Juventusu.

U drugom susretu Roma je na stadionu Olimpico ugostila ekipu Bayera iz Leverkusena. Prvo poluvrijeme okončano je bez golova. Roma je došla do vodstva u 63. minuti pogotkom Edoarda Bovea, što je bio konačan rezultat utakmice.

• Revanš utakmice polufinala su na rasporedu 18. maja, do se finale Evropa lige igra 31. maja na Puskas Areni u Budimpešti.