Težak poraz prvaka Engleske: Liverpool od Leicestera primio tri gola u sedam minuta

Liverpool je poveo golom Mohameda Salaha u 67. minuti.

Aktuelni engleski fudbalski prvak Liverpool poražen je od Leicestera rezultatom 3:1, nakon što je pri vodstvu od 0:1 u periodu od svega sedam minuta primio tri gola.

Liverpool je u 24. kolu engleskog prvenstva gostovao kod Leicester Cityja, na stadionu King Power.

Prvo poluvrijeme, u kojem je Liverpool više dominirao igrom, a Leicester City sreću tražio brzim kontranapadima, završilo je 0:0.

Liverpool, koji je s ofanzivnijom igrom počeo u drugom poluvremenu, golom Mohameda Salaha u 67. minuti poveo je s 0:1.

Leicester u 78. dolazi do izjednjačenja golom Jamesa Maddisona, tri minute kasnije golom Jamiea Vardyja prelazi u vodstvo 2:1, a četiri minute nakon toga, u 85. minuti, Harvey Barnes svojim golom postavlja konačan rezultat 3:1. (AA)