Četvrtak, 9. Maja 2024.

Szalai i Stieber pogađali za veliku pobjedu Mađarske (VIDEO)

Od 18:00 u Bordeauxu odigrala se prva utakmica skupine F na Euru. Sastale su se Mađarska i Austrija.

Ove dvije reprezentacije su se dosad sastale nevjerovatnih 137 puta, a Mađari su znatno uspješniji sa 66 pobjeda naspram austrijskih 40.

Mađarski golman Gabor Kiraly sa 40 godina i 74 dana današnjim nastupom postaje najstariji igrač u historiji evropskih prvenstava.

Odmah na startu utakmice u 31 sekundi, David Alaba pogodio je stativu gola Mađara. Zatim je u 35. minuti šutirao Junuzović sa ivice šesnaesterca, ali iskusni Kiraly to brani.

U 62. minuti Mađarska je povela. Strijelac je Adam Szalai. Krasna akcija Mađara, Balazs Dzsudzsak je uposlio Szalaija koji je u padu uspio provući loptu pored austrijskog golmana Almera za 0:1.

U 66. minuti Austrija ostaje sa 10 igrača, Dragović dobija drugi žuti karton.

Zoltan Stieber u 82. minuti potvrđuje pobjedu Mađara, nakon što su Austrijanci krenuli na sve ili ništa, brza kontra Mađara koju Stieber završava elegantim lobom.

Skupina F: Mađarska 2:0 Austrija (Szalai, Stieber) (Tuzlanski.ba)