Solo akcija Edina Džeke: Majstorski pogodak dijamanta za vodstvo Rome

U prvom kolu nove sezone Italijanske Serie A Roma je na svom stadionu ugostila tim Genoe.

Roma je rano došla do rezultatske prednosti protiv Genoe.

Igrao se sedmi minut utakmice, kada je Džeko odlično kreirao pogodak za Undera, a Turčin je mirno savladao golmana Genoe.

Međutim, Genoa je veoma brzo stigla do poravnanja protiv Rome. Strijelac izjednačujućeg pogotka bio je Pinamonti u 16. minuti.

Vučica je ponovo povela u 31. minutu utakmice sa 2:1 preko Edina Džeke koji je napravio pravu minijaturu u kaznenom prostoru Genoe.

Džeko je sjajno primio loptu napravio solo prodor kroz trojicu defanzivaca i pogodio za 2:1.

U 43. minuti dosuđen je jedanaesterac za goste, a siguran sa bijele tačke bio je Criscito, pa je odlično prvo poluvrijeme na Olimpicu okončano rezultatom 2:2.